magneesiumkloriid.ee

toode(t) - 0,00

Blogi

Kaubamärgid

 

2. tüübi diabeet ja magneesium

31.01.2018
2. tüübi diabeet ja magneesium

Magneesiumi tähtsusest organismis on kirjutatud palju, kuna magneesium võib olla kõige olulisem mineraalaine inimese kehas ja selle defitsiit saab olla lugematu hulga haigusseisundite põhjuseks.

 

Käesolev lugu on oluline seetõttu, et diabeediga puutuvad igapäevaselt Eestis kokku ca 70 000 inimest ja maailmas 415 miljonit inimest. Sellepärast otsustasin kirjutada magneesiumi seostest diabeediga, kusjuures eraldi tähelepanu all on II tüübi diabeet, mida põeb teadaolevalt Eestis ca 65 000 inimest. Lisaks sellele arvatakse, et umbes sama palju inimesi põeb II tüübi diabeeti enese teadmata.

 

Sissejuhatuseks olgu öeldud, et diabeedi puhul ei tooda kõhunääre insuliini piisavalt või üldse mitte või insuliini mõju organismis on puudulik. Insuliin aitab hoida glükoosi ehk veresuhkrut stabiilsena transportides selle ülejääke maksa, lihastesse ja rasvarakkudesse.

 

Kroonilist magneesiumi defitsiiti seostatakse suurenenud riskiga erinevate haigusseisundite tekkimisel - ateroskleroos, hüpertensioon, südame rütmihäired, insult, muutused lipiidide metabolismis, insuliinresistentsus, 2. tüüpi diabeet, osteoporoos, depressioon ja teised neuropsühhiaatrilised häired. Lisaks sellele võib magneesiumidefitsiit olla üks patofüsioloogilisi linke, mis võib selgitada põletiku ja oksüdatiivse stressi seost vananemisprotsessiga ja paljude vananemisega seotud haigustega.

 

Diabeedi ja magneesiumi seoseid käsitlevaid uuringud on tehtud väga palju. Juba 1952 aastal uuriti insuliinitundlikkuse ja magneesiumi vahelist seost, kus näidati, et hüpomagneseemia (magneesiumipuudus) soodustab insuliiniresistentsust ja sellest tulenevalt hüperglükeemia teket.

 

Kõige sagedamini esineb magneesiumi defitsiiti 1. ja 2. tüüpi diabeediga patsientidel. Põhjuseks võib olla kas puudulik manustamine toiduga, suurenenud väljutamine neerude kadu, krooniline kõhulahtisus või imendumist takistavad erinevad ravimid. Hüpomagneseemia puhul on seerumis magneesiumisisaldus alla 0,75mmol/l. Normaalne magneesiumi tase seerumis on tervetel inimestel 0.76-1,15 mmol/l. Erinevate teadlaste hinnagul peaks minimaalne magneesiumisisaldus seerumis olema vähemalt 0,85 mmol/l, eriti diabeediga patsientide puhul!

 

Kõige selle juures on magneesiumi staatust keeruline hinnata, kuna lõviosa magneesiumist paikneb rakkudes, pehmetes kudedes ja luudes. Kliinilises meditsiinis on kõige tavalisem test kiire hinnangu andmiseks seotud magneesiumi tasemega seerumis, vaatamata sellele, et magneesiumi tase seerumis ei väljenda organismi tegelikku magneesiumi taset. See on nii sellepärast, et vähem kui 1% kogu keha magneesiumist paikneb seerumis. Seega on selline analüüs ebausaldusväärne ja sellele infole tuginedes ravi määramine võib hoopis patsiendile kahjulikuks osutuda. Seetõttu tuleks alati teha täpsem magneesiumi analüüs (näiteks RBC test).

 

Hüpomagneseemiani võivad veel viia näiteks alkoholism, halvasti kontrollitud diabeet, endokriinsed põhjused, neeruhaigused ja ravimite kasutamine, sealhulgas antibiootikumid, kemoteraapilised ravimid, diureetikumid.

 

Magneesium mängib olulist rolli glükoosi ja insuliini ainevahetuses. Hiljutised uuringud on näidanud, et magneesiumi omastamine on pöördvõrdeliselt seotud 2. tüüpi diabeedi esinemissagedusega. See leid viitab, et suurenenud magneesiumi-rikaste toiduainete tarbimine
võib vähendada 2. tüüpi diabeedi riski.
Märkimisväärne hulk uuringuid toob välja magneesiumipuuduse seose südame- ja
veresoonkonna haigustega, nagu näiteks hüpertesioon. Hollandis läbiviidud uuringus selgus, et inimestel, kelle dieet on madala magneesiumisisaldusega, on suurem võimalus südame isheemiatõve tekkeks. Uuring viidi läbi 10,5 aasta jooksul ning uuriti 7664 täiskasvanut vanuses 20-75.

 

Teadlased on teostanud hulgaliselt uuringuid II tüüpi diabeediga haigetel magneesiumi mõjust
ainevahetusele, eriti süsivesikute ja lipiidide ainevahetusel. Ühe uurimuse eesmärk oli välja
selgitada, kas magneesiumi manustamine vähendab diabeedi hilistüsistustest tingitud vaevusi.
Põhirõhk oli asetatud diabeetilisest neuropaatiast tingitud vaevuste (öised krambid,
tundlikkusehäired jm) vähendamisele. Uuringus osales 48 diabeedihaiget. Neist 20 patsienti
põdesid I tüüpi ja 28 II tüüpi diabeeti. Hb 1Ac (veresuhkur) tase oli 6,9-8,5 mmol/l. Vastavate kaebustega patsiendid võtsid 1-2 päeva 1,6-2 g Mg ööpäevas. Hiljem vähendati annust kuni 400 mg ööpäevas vastavalt patsiendi soole, kaalule, vanusele.
Magneesiumikuur kestis 2 nädalat kuni kuu. Patsiente jälgiti kuue kuu jooksul.
Tulemused: 89%-l patsientidest paranes subjektiivne enesetunne. Öised krambid, valud
jalgades, piinav külmatunne jm nähud vähenesid või taandusid. Kahel juhul oli märgata
neuropaatilise turse vähenemist/taandumist jalgadel.

 

Tuginedes paljudele uuringutele saab välja tuua järgmist:

 

Vähene magneesiumi tarbimine toiduga on seotud II tüübi diabeedi ja metaboolse sündroomi arenguga.


2. tüübi diabeet on sageli seotud nii ekstratsellulaarse kui intratsellulaarse magneesiumi (Mg) defitsiidiga.


Uuringutest ilmneb, et kroonilise magneesiumipuudusega patsientidel esineb sageli 2. tüübi diabeet.


Insuliin ja glükoos on olulised magneesiumi ainevagetuse regulaatorid.
Rakusisene magneesium (Mg) mängib olulist rolli insuliini toime reguleerimisel, insuliini poolt vahendatud glükoosi kogunemisel ja veresoonte toonuses.

 

Vähene magneesiumi tarbimine ja suurenenud magneesiumikaotus urineerimise kaudu on peamised tegurid, mis võivad 2 tüübi diabeedikutel viia organismis magneesiumivarud ammendumisele.


Diabeediga patsientidel esinevate metaboolsete profiilide puhul on Mg-i lisamise eeliseid leidnud enamus kliinilisi uuringuid.


Vähenenud Mg-i tarbimine ja / või suurenenud Mg kaotus urineerimise kaudu on üks olulisemaid Mg defitsiidi põhjuseid II tüüpi diabeetikutel, samas kui Mg-i imendumine ja sidumine tundub olevat säilitatud.
Mg defitsiit võib eelneda ja põhjustada insuliini retseptori resistentsust ja muuta glükoositaluvust.

 

Mg puudus võib olla ka tegur, mis on seotud II tüübi diabeedi komplikatsioonidega. On leitud seoseid iooniliste muutuste ja ehhokardiograafiliste indeksite muutuste vahel. Rakusisene magneesium, mida mõõdeti (in vivo) skeletilihastes ja ajus 31P-NMR-ga, oli otseselt seotud aordi läbilaskevõimega.

 

Vähenenud magneesiumi tasemed olid seotud suurenenud arütmiate levimusega II tüübi diabeediga rasvunud isikutel ja neerufunktsiooni kiirema nõrgenemisega. Seega peetakse hüpomagneseemiat diabeetilise nefropaatia süvenemise täpseks ennustajaks. Mg defitsiiti on seostatud ka kognitiivse langusega.

 

Vähese magneesiumisisaldusega dieet võib põhjustada insuliiniresistentsust, seda näitavad paljud uuringud, mis on läbi viidud nii inimestega kui ka loomadega. Lammastel põhjustas mg-puudulik toit insuliini vahendatud glükoositarbimise märkimisväärset langust. Tervetel naistel, mida suurem oli magneesiumi tarbimine, seda madalam oli insuliini tase tühja kõhuga. Noortel mittediabeetikutest afroameeriklastel seostus madal magneesiumitarbimine insuliiniresistentsusega. Madala magneesiumisisaldusega dieet põhjustas rottidel diglütseriidide ja glükoositaseme tõusu veres.

 

Mg puudus, sealhulgas hüpomagneseemia ja / või vähendatud Mg sisaldusega dieet, on seotud II tüübi diabeedi või glükoositalumatuse arenemise suurenenud riskiga. Suurem Mg tarbimine oli vastupidi seotud II tüübi diabeedi vähenenud esinemissagedusega.

 

Mitmed uuringud on näidanud selgesti Mg-i manustamise seost II tüübi diabeediga ja südame-metaboolse sündroomiga, viidates asjaolule, et kõrgem Mg-i tarbimine on seotud nende seisundite vähenemisega. Kahe metaanalüüsi põhjal järeldus, et Mg-i manustamine on pöördvõrdeliselt seotud 2. Tüüpi diabeedi tekkimisega. Lisaks on südame-metaboolse sündroomi areng seotud toidus sisalduva Mg sisaldusega. Hüpomagneseemia ise oli 10-aastase järelkontrolliga uuringu põhjal seotud glükoositalumatuse häirega. Kõrgem Mg-i manustamine seostus insuliinitundlikkuse suurenemisega ja vähenenud 2. tüübi diabeedi juhtumite riskiga.


Sarnased tähelepanekud saadi CARDIA uuringus 20-aastase järelkontrolli käigus, mis kinnitas ka Mg tarbimise vastupidist seost põletikunäitajatega.

 

Diabeedihaigete muutunud magneesiumi seisundi avastamine ja korrigeerimine on kliiniliselt asjakohane, kuigi paljud arstid kalduvad Mg staatust ignoreerima. Suurenenud oht glükoositolerantsuseks ja / või 2. tüübi diabeedi tekkeks on inimestel, kellel on seerumis Mg defitsiit. 2 tüübi diabeediga patsientidel või diabeediga seotud riskifaktorite olemasolul võib olla kasu Mg tarbimisest. Mg tarbimine lisameetmena on välja pakutud 2 tüübi diabeedi ja selle metaboolse kontrolli ennetamiseks täiendava vahendina.

 

Kokkuvõttes näib, et magneesiumirikas dieet ja täiendav magneesiumi tarbimine avaldab 2 tüübi diabeediga inimestele kasulikku mõju, taastades Mg puudujääke, parandades insuliiniresistentsust, oksüdatiivset stressi ja süsteemset põletikku.

 

Dr. Norman Shealy on öelnud: “Iga teadaolev haigus on seotud magneesiumipuudusega ja magneesium on iga keha raku elektrostabiilsuse säilitamise jaoks kõige kriitilisema tähtsusega mineraal. Magneesiumi kui toitaine puudus võib olla seotud väga paljude haigustega. Kuna magneesiumipuudust sageli ei diagnoosita, siis kannatavad patsiendid tarbetult või saavad haiguste raviks kalleid ravimeid kuigi hädade põhjus on magneesiumipuudus, mida saab leevendada magneesiumi tarbimisega.
Magneesium on tähtsam kui kaltsium, kaalium ja naatrium kuna reguleerib neid kõiki. Miljonid
inimesed kannatavad iga päev magneesiumipuuduse pärast, aga nad ise ei teagi seda.

 

Suurepärased magneesiumi allikad on lehtköögiviljad, kõrvitsaseemned, avokaado, mustad oad, banaanid, viigimarjad, tume šokolaad, mandlid, artišoki.

 

Teine võimalus on kasutada nahakaudset magneesiumiteraapiat, tehes jalavanne või ülekeha vanne ning lisades vanniveele magneesiumkloriidi helbeid. Selline meetod võimaldab seedetrakti vahele jättes vältida kõhulahtisust (eriti oluline neile, kellel tekib suukaudselt manustades kõhulahtisus) imendudes nahapinna kaudu otse kehasse. Selline magneesium ammutatakse moodsa tehnoloogia abil looduslikust keskkonnast Hollandis asuvast iidsest maardlast 1600 kuni 2000 meetri sügavuselt maa seest, kus ta on säilinud kaitstuna viimased 250 miljonit aastat ja on teadaolevalt kõige puhtam ning kõrge kvaliteediga ravimagneesiumkloriid.

 

 

Kasutatud materjal ja viited:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4549665/

Referaat “Universaalne magneesium” 2015 Tiina Pihlak

http://drsircus.com/diabetes/reversing-insulin-resistance-the-insulin-magnesium-story/

http://www.diabetes.ee

 

Top 10 magneesiumi fakti

29.11.2017
Top 10 magneesiumi fakti
1. Magneesium on vajalik organismi 700-800 ensüümisüsteemi nõuetekohaseks toimimiseks, mistõttu on see seotud mitmete sümptomite ja vähemalt 65 tervisliku seisundiga.
 
2. Enamik inimesi maailmas (70-80 protsenti) on magneesiumipuuduses.
 
3. Toiduga saadav liigne kaltsium vähendab magneesiumivarusid kehas ja inimesed saavad liiga palju kaltsiumi, tarbides toidulisandeid, kaltsiumiga rikastatud toiduaineid või piimatooteid.
 
4. Magneesiumi on mullas väga vähe ja seega massiliselt toodetud toiduainete tarbimisel ei ole võimalik saada kehale vajalikku magneesiumi kogust toiduga, mistõttu tuleb magneesiumi enamasti eraldi täiendavalt tarbida.
 
5. Paljud magneesiumi toidulisandid põhjustavad kõhulahtisust, mistõttu ei saa neid kasutada soovituslikes kogustes, et leevendada magneesiumipuudust.
 
6. Magneesiumipuudus võib põhjustada mitokondrite düsfunktsiooni. ATP (adenosiintrifosfaat) energia molekulid valmistatakse mitokondrites Krebsi tsükli kaudu. Selle tsükli 6 sammu kaheksast sõltuvad piisavast magneesiumitasemest.
 
7. Seerumi magneesiumi analüüs on ebatäpne, kuid see on endiselt standardne test, mida kasutatakse haiglates ja enamikes kliinilistes uuringutes. Kasutada tuleks täpsemat magneesiumi RBC analüüsi. 
 
8. Magneesiumidefitsiit on krooniliste haiguste - diabeedi, südamehaiguste, kõrge vererõhu, kõrge kolesterooli, migreeni, IBS-i (ärritunud soole sündroom) ja kõrvetiste peamine tegur. Lisaks sellele vähendavad kõigi nimetatud seisundite raviks kasutatavad ravimid magneesiumitaset, põhjustades sageli sümptomite halvenemist.
 
9. USA toidu- ja ravimiamet ütleb, et kui öelda, et magneesium aitab neid magneesiumipuuduse sümptomeid ravida, siis teeb see magneesiumist ravimi, ja see peab läbima kalli ravimite testimise protseduuri! Seega, ei tohi ametlikult öelda, et magneesium ravib...
 
10. Magneesium omastub väga hästi nahapinna kaudu. Selleks on hea kasutada magneesiumkloriidi soolaga jalavanne ja ülekeha vanne.

Tulemus: veresuhkur 14.2 --> 6.2 ainult mg vannidega

14.09.2017
Tulemus: veresuhkur 14.2 --> 6.2 ainult mg vannidega

Meil on palju positiivset tagasisidet iga päev, seekord huvitav tagasiside 2. tüübi diabeedi teemal.

 

Tegemist on 2. tüübi diabeetikuga, kes on kasutanud meie magneesiumihelbeid järjepidevalt tänaseks ca 4 kuud. Lisaks südamega seotud murede kadumisele on veresuhkru mõõtmistulemuste andmed paljulubavad.

 

 

Veresuhkru näidud olid varem alati ca 14 mmol/l. Peale 3,5 kuulist igapäevast magneesiumivanni (kogukeha vann) on näidud stabiilselt ca 6,5 mmol/l. Teadaolevalt ei ole toitumises ja elustiilis sel perioodil erilisi muudatusi tehtud va magneesiumi vannide lisamine igasse päeva.

 

Arvestades magneesiumi osalemist organismi sadades ensümaatilistes protsessides ja ka asjaolu, et diabeet tähendab kindlat magneesiumi defitsiiti kehas, siis ei olegi see tulemus väga üllatav.

 

Magneesium suurendab insuliini sekretsiooni, hõlbustab suhkru ainevahetust. Ilma magneesiumita ei ole insuliin võimeline suhkrut rakkudesse transportima. Glükoos ja insuliin ühinevad veres põhjustades erinevat tüüpi koekahjustusi.

 

Teadmiseks veel, et iga molekul suhkrut, mida me tarbime, vajab meie kehas 54 molekuli magneesiumi, et seda töödelda.

 

 "Magneesiumi vereseerumi proov on tegelikult hullem kui ebaefektiivne, sest testi tulemus, mis on normi piires annab vale turvatunde mineraali staatuse kohta organismis. See seletab ka, miks arstid ei tunne magneesiumi defitsiiti ära; nad arvavad,et vereseerumi magneesiumi tase ongi täpne mõõt kogu magneesiumi kohta kehas. "- Dr. Carolyn Dean, Magnesium Miracle.

 

Kui tekkis huvi selle kogemuse kohta rohkem teada saada või küsimusi, siis kirjutage meile: info@magneesiumkloriid.ee

 

Veel infot vereanalüüside kohta siin blogis:  Fakt, mis suudab tappa

 

Toode: Magneesiumi vannihelbed

20+ haigust ja sümptomit, mida saab ära hoida magneesiumiga

16.08.2017
20+ haigust ja sümptomit, mida saab ära hoida magneesiumiga

Ärevus ja paanikahood - Magneesium (Mg) hoiab neerupealiste stressihormoone kontrolli all.

Astma. Nii histamiini tootmine kui ka bronhide spasmid suurenevad Mg defitsiidiga.

Verehüübed - Mg’l on oluline roll verehüüvete vältimisel ja vere säilitamisel vedelana, nagu aspiriinil, kuid ilma kõrvaltoimeta.

Soolehaigus - Mg puudus aeglustab seedimist ja ainevahetust, põhjustades kõhukinnisust, mis võib põhjustada toitainete toksilisust ja imendumishäireid.

Tsüstiit - Kusepõie spasmid sagenevad Mg puuduse tõttu.

Depressioon - serotoniin, mis tõstab meeleolu, sõltub Mg-st. Mg-puudulik aju on samuti vastuvõtlikum allergeenidele, võõrkehadele, mis võivad põhjustada psüühikahäiretega sarnaseid sümptomeid.

Detoksikatsioon - Mg on mürgiste ainete ja raskmetallide, nagu alumiiniumi ja plii eemaldamiseks otsustava tähtsusega.

Diabeet - Mg suurendab insuliini sekretsiooni, soodustab suhkru ainevahetust. Ilma magneesiumita ei suuda insuliin glükoosi rakkudesse transportida.

Väsimus - Mg puudulikud patsiendid kogevad üldiselt väsimust, kuna kümned ensüümsüsteemid ei toimi. Üks varasemaid Mg puuduse sümptomeid ongi sageli väsimus.

Südamehaigused - Mg puudus on südamehaigusega inimestel tavaline. Mg manustatakse haiglates ägeda müokardi infarkti ja südame rütmihäirete raviks. Nagu iga teine lihas, nõuab südame lihas magneesiumi. Mg kasutatakse ka stenokardia või valu korral rinnus.

Hüpertensioon - ebapiisava Mg taseme korral tekib veresoonte spasm ja kõrge kolesteroolitase, mis mõlemad põhjustavad vererõhu probleeme.

Hüpoglükeemia-Mg hoiab insuliini kontrolli alla; ilma Mg-ta leiavad aset madala veresuhkru taseme seisundid.

Unetus - melatoniini tootmine unerežiimil on häiritud ilma piisava Mg-ta.

Neeruhaigused - Mg defitsiit aitab kaasa aterosklerootilisele neerupuudulikkusele. Mg defitsiit tekitab neerutransplantaadiga patsientidel ebanormaalseid lipiidide tasemeid ja raskendab veresuhkru taseme kontrollimist.

Maksa haigus, mis põhjustab maksapuudulikkust - Mg defitsiit on tavaline maksa siirdamisel.

Migreen- ja serotoniinisisaldus on Mg-sõltuv. Serotoniini puudus võib põhjustada migreeni, peavalu ja depressiooni.

Lihas-skeleti seisundid - Fibrosiit, fibromüalgia, lihasspasmid, silmavigastused, krambid ja krooniline kaela ja seljavalu võivad olla põhjustatud Mg puudusest ja neid saab leevendada/ravida Mg tarbimisega.

Närviprobleemid - Mg leevendab kogu keha perifeerseid närvide häireid, nagu migreen, lihaste kontraktsioonid, seedetrakti krambid, jalalaba ja küünarvarre lihaste krambid. Mg-i kasutatakse ka vertiigo ja segasuse ning kesknärvisümptomite raviks.

Sünnitusabi ja günekoloogia - Mg hoiab ära premenstruaalse sündroomi; Hoiab ära düsmenorröa (menstruatsiooniga seotud krambid ja valu); On viljatuse ravis oluline; leevendab enneaegseid kokkutõmbeid ja preeklampsiat raseduse ajal. Mg peaks olema rasedate toidus oluline lisand.

Osteoporoos - Oluline on kaltsiumi kasutamine koos D-vitamiiniga ja magneesiumiga, et suurendada kaltsiumi imendumist. Ilma tasakaalustava Mg-ta põhjustab see täiendavat Mg-puudust, mis viib hoopis luuhõrenemiseni.

Raynaud’i sündroom - Mg aitab lõõgastada spastilisi veresooni, mis põhjustavad sõrmede valu ja tuimust.

Hammaste lagunemine - Mg defitsiit põhjustab süljes fosfori ja kaltsiumi ebatervislikku tasakaalu, mis kahjustab hambaid.

9 Märki Magneesiumipuudusest ja Kuidas Seda Ravida

23.05.2017
9 Märki Magneesiumipuudusest ja Kuidas Seda Ravida

 

Magneesium on põhjendatult kõige tähtsam mineraal Sinu kehas, mistõttu magneesiumipuudus saab olla paljude probleemide juurpõhjuseks.

Refereerides Dr. Norman Shealy’it, Ameerika neurokirurgi, “Iga tuntud haigus on seotud magneesiumi puudusega ja see on paljude haiguste puhul puuduv raviosa.” Magneesium üksnes ei aita reguleerida kaltsiumi, kaaliumi ja naatriumi, vaid on hädavajalik raku tervise seisukohalt osaledes asendamatuna rohkem kui 300 biokeemilises funktsioonis.

Isegi glutatioon, sinu keha võimsaim antioksüdant vajab oma sünteesis magneesiumi. Kahjuks enamik inimesi ei ole teadlikud sellest, ja miljonid kannatavad iga päev magneesiumi vaeguse käes, ise seda teadmata.

 

Magneesiumipuuduse Põhjused

Kunagi arvati, et magneesiumipuudus on suhteliselt haruldane, kuid see on palju tavalisem kui enamik meedikuid usub. Siin on põhjused:

 

 • Mullaviljakuse vähenemine, geneetiliselt muundatud organismid (GMO) ja kemikaalid meie toidus on loonud katastroofi retsepti. Kui mineraalid on eemaldatud, mullad intensiivpõllumajandusega kurnatud, siis magneesiumi protsent toidus on vähenenud.

 

 • Seedetrakti haigused, nagu lekkiv sool, võib põhjustada vähenenud mineraalide sh magneesiumi imendumist. Tänapäeval on sadu miljoneid inimesi, kes ei omasta toitaineid. Samuti vananedes, meie mineraalide imendumine kipub langema ja on tõenäosus, et mineraalide defitsiit suureneb kõikjal kehas.

 

 • Kroonilised haigused ja ravimite tarvitamine on kõigi aegade kõrgeim. Enamik kroonilisi haigusi seostatakse magneesiumi vaegusega ja puuduliku mineraalide imendumisega. Ravimid kahjustavad soolestikku, mis vastutab magneesiumi imendumise eest toidust.

 

Kas Sina peaksid olema mures magneesiumipuuduse pärast?

 

See sõltub sinu riskiteguritest ja olemasolevatest sümptomitest (vaata all pool). Samuti, ligikaudu 80 protsendil inimestest on madalad magneesiumi tasemed, seega on üsna arvestatav võimalus, et sul on magneesiumi puudus.

 

Märkuseks: Ainult 1 protsent sinu kehas olevast magneesiumist asub vereringes, seega kui sul on magneesiumipuudus, ei ole see avastatav tavalise lihtsa vereanalüüsiga.

 

Magneesiumipuuduse Sümptomid

Paljudel inimestel võib olla magneesiumipuudus ja nad isegi ei tea seda. Siin on 9 võtmesümptomit, mis viitavad magneesiumi defitsiidile:

 

1. Jalakrambid

Seitsekümmend protsenti täiskasvanutest ja 7 protsenti lastest kogevad jalakrampe regulaarselt.

Selgub, et jalakrambid saavad olla rohkem kui ebameeldivad - need võivad olla ka lausa piinavad! Kuna magneesiumil on roll neuromuskulaarsetes signaalides ja lihaskontrakstioonil, siis teadlased on täheldanud, et magneesiumi puudus on selles sage süüdlane.

 

Üha enam kirjutatakse tervishoiutöötajate poolt välja magneesiumi toidulisandeid, et patsiente aidata. Rahutute jalgade sündroom on teine hoiatusmärk magneesiumi puudusest. Et saada üle nii jalakrampidest kui rahutute jalgade sündroomist peaks suurendama magneesiumi ja kaaliumi tarbimist.

 

2. Unetus

Magneesiumi puudulikkus on sageli põhjuseks unehäiretele, sealt edasi ärevusele, hüperaktiivsusele ja rahutusele. See on nii sellepärast, et magneesium on oluline GABA (gamma-aminobutüülhape) funktsioonis. Uurimuse tulemused lisavad ekspertide hinnangul kaalu väitele, et madalad GABA tasemed võivad olla riskifaktoriks kortikaalse düsfunktsiooni tekkimiseks erinevate häirete, nagu depressioon ja paanikahäire, puhul.

 

Võttes umbes 400 mg magneesiumi või tehes magneesiumkloriidi jalavanni enne voodisse minekut või õhtusööki, on parim aeg täiendada magneesiumivarusid. Samuti lisades magneesiumi-rikkaid toiduaineid õhtusöögi ajal - nagu näiteks spinat.

 

3. Lihasvalud ja Fibromüalgia

Avaldatud uuringus “Magneesium Research” uuriti, millist rolli magneesiumi mängib fibromüalgia sümptomite juures, ja avastati, et magneesiumi tarbimise suurenemisel vähenes valu ja samuti paranesid vere immuunmarkerid.

 

4. Ärevus

Kuna magneesiumi puudus võib mõjutada kesknärvisüsteemi, täpsemalt GABA tsüklit kehas, siis selle kõrvaltoimed võivad olla ärrituvus ja närvilisus. Puuduse süvenemine võib suurendada ärevust ja rasketel juhtudel põhjustada depressiooni ja hallutsinatsioone.

 

On fakt, et magneesium rahustab keha, lihaseid ja aitab parandada meeleolu. See on üldise meeleolu jaoks oluline mineraal. Üks asi, mida soovitada ärevuse puhul patsientidele, on võtta magneesiumi igapäevaselt ning see on toonud ka häid tulemusi.

Magneesium on vajalik iga raku funktsiooni jaoks soolest kuni ajuni, seega pole ime, et see mõjutab nii palju süsteeme ja funktsioone kehas.

 

5. Kõrge Vererõhk

Magneesium töötab koos kaltsiumiga, et  hoida õiget vererõhku ja kaitsta südant. Nii et kui teil on magneesiumipuudus, siis võib olla ka madal kaltsiumi tase ja kalduvus kõrgele vererõhule.

 

241,378 osalejaga uuringus, mis avaldati ajakirjas “American Journal of Clinical Nutrition”, selgus, et kõrge magneesiumisisaldusega toit võib vähendada insuldi riski 8 protsenti. See on märkimisväärne, arvestades, et hüpertensioon (kõrge vererõhk) põhjustab 50 protsenti isheemilistest insultidest maailmas.

 

6. Diabeet (II tüüpi)

Üks peamisest magneesiumi puuduse põhjustest on II tüüpi diabeet, aga see on ka samas sagedaseks sümptomiks. UK teadlased avastasid, et uuritud 1452st täiskasvanust oli madal magneesiumi tase 10 korda sagedasem uutel diabeetikutel ja 8,6 korda sagedasem juba diagnoositud diabeediga inimestel.

 

On ootuspärane, et magneesiumirikka toitumisega saab oluliselt vähendada 2. tüüpi diabeedi riski, ja seda magneesiumi rolli tõttu suhkru ainevahetuses. Teine uuring avastas, et lihtne magneesiumi toidulisand (100 mg / päevas) alandas diabeedi ohtu 15 protsenti!

 

7. Väsimus

Madal energiatase, nõrkus ja väsimus on ühised magneesiumi puuduse sümptomid. Enamikul kroonilise väsimuse sündroomiga patsientidel on samuti magneesiumi puudulikkus. Marylandi Ülikooli meditsiinikeskus teatab, et 300-1000 mg magneesiumi päevas aitab, kuid sa peaksid olema ka ettevaatlik, sest liiga palju magneesiumi võib põhjustada kõhulahtisust.
Kui teil tekib see kõrvaltoime, võite lihtsalt vähendada veidi annust kuni kõhulahtisus kaob. Kõhulahtisuse vastu aitab ka suurepäraselt nahakaudne magneesiumi kasutamine.

 

8. Migreen ja Peavalud

Magneesiumi defitsiit on seotud migreeniga oma tähtsuse tõttu neurotransmitterite  tasakaalustamisel kehas. Topeltpimedad platseebokontrolliga uuringud on näidanud, et 360-600 mg magneesiumi päevas, võib migreeni sagedust vähendada kuni 42 protsenti.

 

9. Osteoporoos

Rahvuslik Tervise Instituut teatab, et "Keskmine inimese keha sisaldab umbes 25 grammi magneesiumi ja umbes pool sellest on luudes." Seda on oluline mõista, eriti eakatel, kes on ohus luude nõrgenemisega.

Õnneks on lootust! Uuring avaldati ajakirjas “Biology Trace Element Research” milles avastati, et magneesiumi toidulisandid aeglustavad osteoporoosi arengut "oluliselt" ja seda vaid 30 päevaga. Lisaks magneesiumile peaks kaaluma ka vitamiinide D3 ja K2 liamist, et aidata loomulikult parandada luutihedust.

 
 

Kokkuvõtvalt Mõtted Magneesiumi Puudusest

 • Magneesium on elutähtis mineraal kehas ja toetudes uuringutele on magneesiumipuudus seotud peaaegu iga haigusega.
 • Magneesiumi vaeguse põhjused on mineraalivaesed mullad, GMO, seedetrakti haigused ja kroonilised haigused.
 • Magneesium puudusest tingitud sümptomid on krambid, unetus, lihasvalu, ärevus, kõrge vererõhk, diabeet, väsimus, migreen ja osteoporoos.
 • Magneesiumi puudulikkuse suurem risk on seedetrakti kaebustega inimestel, diabeetikutel ja alkoholisõltlasel ning vanemas eas inimestel.

Magneesium ja D3 vitamiin

02.05.2017
Magneesium ja D3 vitamiin
Oluline on teada seda fakti, et vitamiin D3 ei tööta ilma magneesiumita ning ei tõsta d-vitamiini taset veres magneesiumipuuduse korral.
 
D3-vitamiini ehk päikesevitamiini olulisus hea tervise seisukohalt on väga selge kõigile. Kui võetakse toidulisandina D3 vitamiini, siis on oluline juhtida tähelepanu ka selle kehas imendumisele ja koostööle magneesiumiga. Üha suurem hulk inimesi kasutab toidulisandina D3 vitamiini ja see on ka arusaadav meie laiuskraadil päikesepuudust arvestades.
 
Tahan siinkohal tuua mõned olulised faktid, mida on hea teada, kui kasutad D3 vitamiini toidulisandina. Magneesiumipuuduse korral D3 vitamiini tarvitamisega võivad kaasneda kõrvaltoimetena probleemid, mida on esmapilgul raske mõista. Nendeks võivad olla peavalud, halb enesetunne, unetus, närvilisus, lihaskrambid, südamepekslemine, kõhukinnisus. Kõik need viitavad ka ilmselgelt magneesiumi puudusele.
 
Alati leidub inimesi, kes ei talu d-vitamiini toidulisandeid ühel või teisel põhjusel, hea uudis on aga see, et enamiku nendest põhjustest saab kõrvaldada piisava magneesiumi tarbimisega.
 
Enamasti on nii, et toitained ei tööta üksinda ja vajavad enda kõrvale nö teist poolt, et üleüldse saaks toimida. Sarnane lugu on D3 vitamiini ja magneesiumiga – nad töötavad sümbioosis:
 
1. Magneesium muudab toitainetega ja päikesega saadud d-vitamiini „aktiivsesse vormi“ vereringes
2. Magneesiumi kasutatakse maksimaalselt ainult siis, kui d-vitamiin on muudetud veres aktiivsesse vormi
 
Selliselt töötabki süsteem mõlemat pidi. Kui magneesium on ammendumas, siis ei ole sa mitte lihtsalt magneesiumipuuduses vaid kehas ei toimu ka d-vitamiini normaalset omastamist.
 
Sellest tulenevalt võidakse tõlgendada ebaõigelt sümptomeid ja määrata rohkem d-vitamiini, teadmata, et see tegelikult ei tööta üksinda ja võib hoopis tekitada liigtarbimisel negatiivseid kõrvaltoimeid. Siiski on d3 vitamiin inimesele ülioluline ja igapäevaselt vajalik vitamiin.
 

Miks magneesium oluline on ja kuidas seda tarbida?

20.04.2017
Miks magneesium oluline on ja kuidas seda tarbida?

Magneesiumi tähtsust on nii spordis kui igapäevaelus raske alahinnata.  Paljud inimesed küll teavad, et magneesium on tähtis, vaatamata sellele pööratakse magneesiumile vähe tähelepanu.   Kuna kevadine rahvajooksuhooaeg on käivitunud, on õige hetk magneesiumi kasutamisest rääkida.

 

Vana-Kreeka linna Magneesia järgi nime saanud keemilise elemendi vastu tunnevad suurt huvi nii toitumisteadus, füsioloogia kui ka kliiniline meditsiin. Magneesium on üks olulisemaid mineraalaineid inimese kehas ja selle puudumine võib olla mitmete terviseprobleemide põhjuseks. Paljud inimesed vaevlevad tänapäeval magneesiumipuuduse käes.

 

Inimese kehas asub magneesium peamiselt luudes (70%), pehmetes kudedes ja lihastes, vereseerumis on keha magneesiumist ainult ca 1%. Seetõttu ei pruugi ka tavaline vereseerumi analüüs olla usaldusväärne keha magneesiumivarude hindamisel.  Magneesiumidefitsiidi korral kehas võtab organism luudest ja kudedest magneesiumiressursse verre, et tagada piisav magneesiumivaru südamelihase tööks ja ennetada südameatakki. Niimoodi on vereseerumis magneesiumi näit pidevalt justkui korras, kuid samal ajal võivad olla keha magneesiumivarud ammendumas.

 

Miks magneesium tähtis on?

Magneesium osaleb rohkem kui 300 ainevahetusprotsessis, mis tähendab, et magneesiumi puudus mõjutab tervist väga laiaulatuslikult. Meie toidus napib sageli magneesiumi ning mitmed toidulisandid imenduvad halvasti ega aita oluliselt olukorda parandada.

 

Kaltsium ja magneesium vastutavad lihases vastandlike protsesside eest – kaltsium on oluline lihase kontraktsioonil ja magneesium lihase lõõgastumisel. Kui kehas on kaltsiumi ja magneesiumi tasakaal paigast ära kaltsiumi kasuks, siis tekivad kergesti lihaskrambid. Magneesiumi on vaja südamelihaste tööks ja vereringe reguleerimiseks ning süsivesikute ainevahetuse mõjutamiseks ja aminohapete aktiveerimiseks.

 

Spordis ja eriti kestvusaladel on täiendav magneesiumi tarbimine hädavajalik. Esmased puuduse tunnused on lihaskrambid (jalakrambid), väsimus, ebapiisav vastupidavus ja aeglane taastumine.  Ka lihaspinged, lihas-ja liigesvalud, peavalud, unehäired, kõhukinnisus, pearinglus, nõrkus, südame rütmihäired, ärevus, kõrge vererõhk võivad olla põhjustatud magneesiumi vähesusest.

 

Inimene võiks saada iga päev 500–700 mg magneesiumi, kuid tänaste toitumisharjumuste juures võib see number olla mitu korda väiksem. Tavapärasest rohkem magneesiumi vajavad rasedad ja imetavad naised, kiire kasvu eas lapsed, eakad inimesed ja tippsportlased.

 

Tänapäeval on täheldatud magneesiumi vähenemist pinnases ja seetõttu ka taimedes. Inimesed söövad kaasajal küll oluliselt rohkem võrreldes mõne aastasaja taguste aegadega, aga ometi vaevlevad toitainete puuduses.

 

Millist magneesiumit kasutada?

 

Enim levinud müüdav magneesiumiühend on magneesiumoksiid, mis on organismis raskesti omastatav – ainult 4% imendub ning ülejäänud viiakse kehast välja. Kergemalt imenduvat magneesiumtsitraati on võimalik tarbida tablettide ja joogivette lisatava pulbrina. Teised võimalused magneesiumi saamiseks on magneesiumsoola (magneesiumkloriidi) (jala)vann või magneesiumiõli nahale määrimine – need on head moodused neile, kes ei soovi pulbreid ega tablette.

 

Enamus meist on tuttavad suu kaudu võetavate tablettide, toidulisandite ja ravimitega. Samuti on kasutusel mitmeid nahapinna kaudu omastuvaid ravimeid (mis naha kaudu organismi imenduvad). Tuntud näited on nikotiiniplaastrid, hormoonplaastrid jne. Naha kaudu imendumisel on mitmeid eeliseid: toimeaine viimine otse valutavale kohale, kiirem sisenemine vereringesse, seedesüsteemi vahelejätmine (milles muidu väheneks toime ensüümide ja happe tõttu), suurem omastatavus ja biosaadavus.

 

Tavaline on ka suukaudsel magneesiumi tarvitamisel kõrvaltoimena kaasnev kõhulahtisus, mis takistab piisava magneesiumitaseme saavutamist organismis.

 

On teada, et suukaudsel magneesiumi tarbimisel ei imendu rohkem kui 30% tabletis/kapslis sisalduvast magneesiumist. Enamuse suukaudsete toodete puhul on omastumine aga väiksem kui 10%...

 

Toidus või toidulisanditega tarbitava magneesiumi ja kaltsiumi suhe võiks olla 3 : 1 või 4 : 1 magneesiumi kasuks. Toidu magneesiumisisaldus oleneb suurel määral sellest, kus on see kasvanud ja milline on olnud pinnase magneesiumisisaldus. Magneesiumi ei ole sisuliselt võimalik üle tarbida ja liiga suur doos annab kõhtu lahtistava efekti, erinevalt kaltsiumist, mille üledoseerimine põhjustab kõhukinnisust ja kaltsifikatsioonide tekkimist kehas.

 

Uuringud on näidanud, et kaltsiumi toidulisandeid tarbivatel naistel võib olla suurenenud südamehaiguste risk, kuna üleliigne kaltsium ei välju kehast, vaid ladestub veresoonte seintel.

 

Väga head magneesiumi allikad on erinevad vetikaliigid ja meretaimed, nisuidud, mandlid, erinevad pähklid ja seemned ning kakao. Magneesiumi on ka võimalik efektiivselt omastada võttes magneesiumkloriidi vanne – selliselt imendub magneesium hästi läbi naha, lõõgastades lihaseid ning alandades vererõhku. Spordis annab kiiret efekti magneesiumiõli ja geeli kasutamine lokaalselt. Magneesiumi toidulisandite puhul on väga oluline, millises ühendis magneesium on. Magneesiumoksiid toidulisandina imendub kehas väga halvasti, paremaid tulemusi annavad magneesiumtsitraat ja -kelaat.

 

Üks tavaline lugu

04.04.2017
Üks tavaline lugu
 
See lugu juhtus täna hommikul, kui läksin rehvivahetusse autole järgi. Omanik hakkas mulle rääkima enda tervise lugu veenilaienditest ja kuidas ta käis operatsioonil. Esialgu ei osanud midagi seostada. Siis rääkis edasi, et öösiti olid jalalihaste krambid operatsioonijärgselt. Nüüd hakkasin juba tasapisi mõistma kuhu jutt võib jõuda. Rääkis edasi ja ütles, et tal tuli siis meelde, et oli minu käest saanud magneesiumihelbed ning otsustas proovida jalavanni. Nüüd polnud mul raske arvata, millest jutt käis. Edasi tuli selline ülipositiivne ja läbiva tänutundega siiras kiitus meie tootele. Ta ütles, et see, millist abi ta on saanud, on uskumatu - jalakrambid lihtsalt kadusid ja seda juba peale esimest jalavanni. Ta oli üllatunud ja õnnelik, et midagi lihtsat töötab niivõrd hästi. Ta palus mul kirjutada tema kogemusest selleks, et inimesed saaksid teada kui lähedal võib olla lahendus mõnele ebameeldivale probleemile. Ta kirjeldas oma tunnet sellise emotsiooniga, et seda on raske sõnadesse panna. Ta ütles, et tema jaoks on olnud see avastus tohutult väärtuslik ja sellepärast soovib seda jagada rohkemate inimestega. Samuti tegeleb ta ise spordiga ja arvas, et jooksjatele ja teistele kestvusalade tegijatele võiks selle väärtus olla hindamatu. Ta lubas isegi jagada enda kontakti, kui keegi soovib otse ühendust võtta ja midagi küsida.
 

Liiga vähe magneesiumi sinu toidus võib avaldada drastilist mõju sinu kehale:

09.02.2017
Liiga vähe magneesiumi sinu toidus võib avaldada drastilist mõju sinu kehale:

 

 

Siin on mõned hoiatusmärgid:

 

Magneesium on väga oluline mineraal, mille kogust tuleb jälgida toitumise juures. Ometi ei räägita sellest nii tavaliselt nagu näiteks rauast ja kaltsiumist. Sellepärast ei pruugi me alati mõista, et magneesiumi tase on äärmiselt oluline südame, aju ja lihaste funktsiooni normaalseks toimimiseks.

Magneesium on elulise tähtsusega - ilma selleta keha ei toodaks energiat, meie lihased oleksid püsivalt kokkutõmbunud seisundis ja keha ei saaks reguleerida kolesterooli tootmist ja selle taset veres. Magneesium on vajalik luude tervise seisukohalt koos räni ja vitamiinidega D ja K.

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel on 75% elanikest magneesiumipuuduses ja see on tõsine probleem üle maailma. Toitainevaesete muldade, kiirete ja stressirohkete eluviiside ning halbade toitumisharjumuste tõttu ei saa me igapäevaselt piisavalt magneesiumi.

Ohu märgid, et sa ei tarbi piisavalt magneesiumi:

 

1. Lihaskrambid ja tõmblused

Esimese ja peamise asjana peab välja tooma, et tänu magneesiumile lihased üldse funktsioneerivad. Ilma magneesiumita oleks sinu keha pidevas krambi-seisundis ja lihased ei oleks võimelised lõdvestuma. Magneesiumi puudus põhjustab näolihaste tõmblusi, lihaskrampe ja öiseid jalalihaste tõmblusi.

 

2. Depressioon

Madala magneesiumitaseme ja depressiooni vahel on tugev seos ja üle sajandi on vaimsete häirete ravimisel kasutatud magneesiumi. Horvaatia psühhiaatria kliinikus tehtud hiljutine uurimus näitas, et paljudel enesetapukatse sooritanud patsientidel oli mõõdetud väga madal magneesiumi tase kehas. Lisaks headele tulemustele ravis, ei tekita magneesium ka negatiivseid kõrvaltoimeid võrreldes vastavate keemiliste ravimitega.

 

3. Südametalitluse häired

Kuna magneesium mõjutab otseselt lihaseid, siis madal magneesiumitase mõjutab ka tugevalt südamelihase tööd ja võib põhjustada arütmiat. See tähendab, et süda ei tööta korrapäraselt ja võivad esineda rütmihäired, lisaks infarkt ja insult.

 

4. Neerukivid

Kuigi mõned teadlased väidavad, et neerukivid on tingitud kaltsiumi üleküllusest, siis teised usuvad, et see on tingitud magneesiumi puudusest. Magneesium ennetab neerukivide teket hoides ära kaltsiumi sidumist oksalaatidega.

Magneesium ja testosteroon

18.11.2016
Magneesium ja testosteroon

Mis on testosteroon ja kuidas see on seotud magneesiumiga?

Testosteroon on peamine meessuguhormoon, mis keemiliselt olemuselt kuulub steroidide hulka. See esineb nii meeste kui naiste organismis (naistel reeglina umbes 10 korda vähem).Täiskasvanutel on testosteroon vajalik normaalse seksuaalfunktsiooni, sperma tootmise, lihaste arengu ja toonuse tagamiseks.

Testosterooni mõju meie igapäevaelus tunneme peamiselt järgmiste aspektide kaudu:

Testosteroon osaleb valgusünteesis ja aitab nii tõsta lihasmassi.
Testosteroon parandab libiidot ning erektsiooni.
Testosteroon tõstab insuliinitundlikkust ning aitab seeläbi hoida keharasva kontrolli all.
Testosteroon tugevdab luid.
Testosteroon suurendab kognitiivset suutlikkust ning parandab mälu.
Testosteroon suurendab dominantsust, aidates saavutada ja hoida sotsiaalset staatust.


Sisuliselt võime testosterooni pidada mehelikkust defineerivaks hormooniks ning selle taseme langus võib põhjustada äärmiselt ebameeldivaid ja delikaatseid sümptomeid nii keha kui vaimu tervise osas.

Madal testosteroon võib põhjustada kroonilist väsimust, depressiooni ja vähendada lihaste sportlikku sooritusvõimet. Testosterooniravi võib parandada erektsiooni ja seksuaaltungi, taastada lihaseid ja vähendada rasva, anda uut energiat ja motivatsiooni.

Uusimad andmed viitavad, et normaalne testosteroonitase on oluline tegur, mis aitab vähendada suhkrutõve ja südame-veresoonkonnahaiguste ohtu ning normaalse tasemega mehed elavad kauem kui madala testosterooniga mehed.

Kas magneesium tõstab testosterooni taset?

Mida sa mõtleksid, kui loed lauset: “testosteroonitaset tõstev preparaat.” ?

Tõenäoliselt mõtled, et  tegemist on keemiatööstuse uue ja pahadest kõrvalmõjudest pakatava ainega.

Üllatuseks on olemas üks lihtne ja looduslik testosteroonitaseme tõstja organismis. Selleks on magneesium.

Seda kinnitavad ka erinevaid teaduslikud uuringud (viited on all pool).

Vaatame seda pisut lähemalt.

Kas magneesiumi kasutamine tõstab testosterooni taset organismis?

Vastus on jah.

Enamasti leiab internetis igale arvamusele risti vastupidise väite. Selles teemas on aga üsna selge, et magneesium töötab testosterooni tõstva vahendina ning ei ole leida usaldusväärset infot, mis väidaks vastupidist.

Samuti on lugematu hulk kulturiste, sportlasi, tipptreenereid, kes vannuvad, et magneesiumi kasutamise tulemusel saavutavad nad märgatavat tesosteroonitaseme tõusu kehas. Neid võib usaldada ka selle tõttu, et nemad teevad iseenda peal rohkem katseid kui ükski teine inimene. Tihtipeale on teadusuuringud hoopis järgnenud selliste inimest isiklikele katsetustele. Paljud uued uuringud on käimas, aga vaatame siin juba tehtud uuringute tulemusi.

On mitmeid teadusuuringuid, mis näitavad, et magneesiumi kasutamine aitab tõsta meestel testostroonitaset oragnismis. Allpool on kolm uuringut, mis seda kinnitavad.

 

Uuring 1.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20352370 (Link uuringule)

See 4-nädalane uuring vaatles nii vaba kui kogu testosterooni taset veres kolmel testgrupil.

Grupp 1 olid istuva eluviisiga mehed, kes võtsid magneesiumi toidulisandit (10 mg kehakaalu ühe kilogrammi kohta päevas)

Näiteks 80 kg kaaluv mees võttis 800 mg/päevas 4 nädala jooksul. Kuna ta oli istuva eluviisiga, siis ta ei teinud sporti ega füüsilisi treeninguid.

Grupp 2 olid sportlased. Nad võtsid samamoodi 10 mg magneesiumi kehakaalu ühe kilogrammi kohta. Lisaks tegid sporti 90 – 120 minutit päevas.

Grupp 3 olid samuti sportlased, kes tegid trenni 90 – 120 minutit päevas aga nemad ei tarvitanud magneesiumi üldse.

Tulemused olid huvitavad:

Kõik kolm gruppi saavutasid tõusu nii vaba kui kogu testosteroonitaseme osas.

Kõige suurema tõusu saavutasid sportlased, kes kasutasid magneesiumi (grupp 2).

Istuva eluviisiga mehed, kes võtsid magneesiumi saavutasid ka märgatava testosteroonitaseme tõusu.

Kokkuvõte: see uurin näitab, et magneesiumi tarbimine suurendab meestel testosterooni tootmist organismis. Samuti näitab see, et mehed, kes tegid sporti ja kasutasid magneesiumi, saavutasid parima tulemuse.

 

Uuring 2.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1619184 (Link uuringule)

Selles 7-nädalases topeltpimedas uuringus (tähendab, et teadmatuses hoitakse nii osalejad kui uurijad) vaadeldi magneesiumi kasutamise mõju füüsilise tugevuse/jõu tõusule.

Kuigi otseselt tugevuse/jõu tõusu mõõtmine ei ole sama, mis veres testosteroonitaseme tõusu mõõtmine, siis on see peamine passiivne testosteroonitaseme indikaator. Teatud mõttes on see isegi tähtsam, kuna see on ju lõppeesmärk, mida oodatakse.

Uuringus oli kaks gruppi ja 26 osalejat. Kõik olid mehed vanuses 18 – 30 aastat.

Kontrollgrupis (grupp C) oli 14 meest, kes võtsid platseebot. Eksperimendi grupis (grupp M) oli 12 meest, kes võtsid magneesiumi 8mg päevas ühe kehakaalu kilogrammi kohta.

Kõik osalejad tegid harjutusi 3 korda nädalas. Igas trennis tegid nad 3 seeriat ja igas seerias 10 kordust jalasirutusi masinal ja jalapressil (see ei ole eriti suur koormus).

Tulemused oli järgmised:

Mõlemad grupid saavutasid füüsilise jõu tõusu 7 nädala jooksul, aga magneesiumi grupp (grupp M) saavutas oluliselt suurema tõusu jõu osas kui kontrollgrupp. Uurijad nentisid,  et magneesiumi kasutamine võib mängida olulist ja positiivset rolli valgusünteesil ribosoomides.

Kokkuvõte: magneesiumi kasutamine teeb sind tugevamaks vähemalt esimese kahe uuringu põhjal. Esiteks otsese testosteroonitaseme tõusust tulenevalt. Teiseks, valgusünteesi paranemise tulemusel.

 

Uuring 3.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21675994 (Link uuringule)

Kolmandas uuringus vaadeldakse läbilõiget 399 mehest vanuses üle 65 aasta. Otsitakse seoseid magneesiumitasemete ja testosterooni ja teiste võimsate anaboolsete hormoonide (lihaste kasvuga seotud) nagu insuliinisarnane kasvufaktor-1 (IGF-1). Uurijatel oli osalejate kohta palju vereanalüüsi andmeid. Selliselt said nad välja selgitada statistiliselt olulisi seoseid magneesiumitasemete ja testosterooni ja insuliinisarnase kasvufaktori-1 (IGF-1) vahel.

Tulemused näitasid selgesti, et kõrgemate magneesiumitasemetega seostusid kõrgemad testosterooni tasemed ja insuliinisarnane kasvufaktor-1 (IGF-1).

Erapooletu ja põhjendav skeptik võib välja tuua, et see uuring ei tõesta, et magneesiumi tarvitamine tegeikult tõstab testosterooni taset või IGF-1te. See on tõsi. Siin võib olla seos aga mitte põhjus. See tähendab, et  teoreetiliselt on mõeldav, et magneesiumitase on üleval kui testosteroon on kõrge, aga ei ole ise selle põhjustajaks.

Aga vaadates veel uuringuid ning ka kahte eelnevat, siis need on paljulubavad tulemused. Siit võib järeldada ka, et magneesiumi tarvitamine mitte ainult ei tõsta testosterooni taset kõrgemaks (eriti just vanemas eas) vaid võib ka teiste väga tähtsate anaboolsete hormoonide taset tõsta.

 

Millised on parima biosaadavusega magneesiumi vormid?

See on hea küsimus, aga ka väga tähtis küsimus.

On teada, et tegelikult imendub suukaudsel magneesiumi tarbimisel mitte rohkem kui 30% tabletis/kapslis sisalduvast magneesiumist. Enamuse suukaudsete toodete puhul on omastumine aga vähem kui 10%. Magneesiumoksiidil on see ühe uuringu järgi kõigest 4%!

Tavaline on ka suukaudsel magneesiumi tarvitamisel kõrvaltoimena kaasnev kõhulahtisus, mis takistab piisava magneesiumitaseme saavutamist organismis.

Siiski saab öelda, et teise põvkonna magneesiumi toidulisanditest on üks paremini imenduvaid magneesiumtsitraat (biosaadavus 33%). Apteekides on seda ikka veel harva, kuid võib näiteks leida SIIT.

 

Magneesiumkloriid 

on üks parima biosaadavusega magneesiumi vorme, see esineb ka vees lahustunud kujul looduslikult merevee koostises. Väga head aine vees lahustuvust seostatakse hea imendumisnäitajaga.

Magneesiumkloriidi kasutatakse enamasti välispidiselt (maitse on väga mõru) kas vannisoolana (jalavann, kogukehavann) või magneesiumiõlina. Magneesiumiõli saab teha, kui magneesiumihelbed lahustada vees (suhtes 2 osa helbeid 1 osa vett). Tekkib väga õli sarnase konsistentsiga vedelik. Õli võib kanda nahapinnale üle kogu keha va intiimsed piirkonnad (soolast tingitud kipitus).

Sellisel magneesiumi kasutamisel jäetakse seedesüsteem täielikult vahele ja toimemehhanism on sarnane nagu teistel naha kaudsetel vahenditel (nikotiiniplaastrid, hormoonplaastrid jne.).

Mõnede uuringute kohaselt on selline magneesiumi omastamine kõige kiirema ja parema tulemuslikkusega.

Kõige parema tulemuse magneesiumidefitsiidi kõrvaldamiseks annab kindlasti kombinatsioon 3 asjast:

 1. Õige tasakaalustatud toitumine (piisavalt mineraale, vitamiine jne)
 2. Magneesiumi nahakaudne omastamine – magneesiumkloriid
 3. Magneesiumi toidulisand – magneesiumtsitraat

Nahakaudne magneesiumiteraapia kogub üha rohkem populaarsust igapäevase magneesiumikoguse manustamisel, eriti nende hulgas, kellel suukaudne magneesiumi tarbimine tekitab ebameeldivaid kõrvaltoimeid (kõhulahtisus ja seedeprobleemid).

Nahakaudse magneesiumiteraapia kohta üks uuring siin:http://www.magneesiumkloriid.ee/media/magneesium-kloriid/general/Transdermal-Magnesium-Pilot-Study.pdf

Magneesiumtsitraat

Kõigist teise põlvkonna magneesiumi toidulisanditest on magneesiumtsitraadil (kõige kauem teaduslikult uuritud) suurim biosaadavus (33%). Tsitraat muudab ka vere veidi aluselisemaks, vastavaks füsioloogilisele normile ja tasakaalustab uriinis mineraalainete suhteid, vältides liigestes ja kusepõies settivate kristallide moodustumist.

Magneesiumtsitraati kasutatakse neljal viisil: tablettide, kapslite, pulbri ja vedelikuna (ampullides). Tabletid sisaldavad kõige rohkem liigseid aineid. Need võivad ärritada magu ja imenduvad aeglaselt. Kapslid on parem laehendus (kui ei ole lisatud värvaineid), kuna nendel on ainult üks lisaaine – zelatiinist kest. Kapslid imenduvad kiiresti ja sobivad ka tundlikule maole.

Magneesiumtsitraati valmistatakse ka pulbrina, mida saab vees lahustada ja seejärel tarbida. See sobib ka inimestele, kellele ei meeldi kapslid ja tabletid. Lastele on seda ka väga mugav anda, lahustades näiteks mahla või mõne smuuti sisse (siis ei tohiks kasutada piimatooteid ja hapupiima).

Magneesiumi võib võtta tühja kõhuga, kuna see ei ärrita magu.

 

Kui palju/kaua peaks tarbima magneesiumi?

Magneesiumi taseme stabiliseerimiseks organismis peavad kuni 40 aastased inimesed seda koguma vähemalt 2 kuud. Üle 40 aastased ja erinevate terviseprobleemidega (liigesed, luud, diabeet) peab magneesiumi kasutama vähemalt 3 – 6 kuud. Seejärel võib teha mõnekuulise vahe.

Ei tohi unustada siiski tasakaalustatud toitumist, mida ei saa asendada toidulisanditega!

 

 

Allikad: 

https://testosteroon.ee/uncategorized/magneesium-ja-testosteroon/

KES peaksid magneesiumi kasutama?

25.10.2016
KES peaksid magneesiumi kasutama?

Kõik kelle LIHASED KISUVAD KRAMPI ja keda vaevavad SPASMID.


Kõik kellel on PROBLEEME SÜDAMEGA.


LAPSED. Magneesium toimib rahustava vahendina hüperaktiivsetele lastele, samas väikestel koolilastel on tähtis arendada kannatust ühekülgse töö tegemiseks (istuda tundides, teha kodutöid). Kõige mõistlikum on magneesiumi anda õhtul (näiteks jalavann magneesiumkloriidiga või magneesiumtsitraat suukaudselt), siis magab laps rahulikumalt. Kindlasti on vajalik lastele, kes tegelevad spordiga.


RASEDAD. Kohe pärast seda, kui selgub, et naine ootab last, peab hakkama kasutama kolme tähtsaimat toitainet: magneesiumi, omega-3 rasvhappeid ja bioflavonoididega C-vitamiini. Magneesium aitab vältida rasedusaegseid turseid. Need kolm komponenti on vajalikud ka imetamise ajal.


BÜROOTÖÖTAJAD. Suurema osa ajast umbsetes ruumides veetvatele ning stressirohket tööd tegevatele väheliikuvatele inimestele on soovituslik magneesiumi jalavann või profülaktiline annus (nt magneesiumtsitraati) enne magamaminekut.


KESKEALISED NAISED. Eriti, kui kasutatakse hormoonpreparaate (need alandavad magneesiumi taset veres), lisaks on soovitab võtta B-grupi vitamiine.


VANURID. Vanemaealistel inimestel puudub luude tugevuse ja liigeste paindlikkuse säilitamiseks tihti magneesium ja tsink, mitte kaltsium.


KUI ON STRESS, EKSAMID. Magneesium tagab närvisüsteemi normaalse talitluse ja võimaldab lihtsamini kohanduda igapäevaolukordadega ning vältida paanikat, kuid ei aeglusta mõtlemist. Kooliõpilastel ja tudengitel tasub kasutada õhtuti magneesiumi, kuid hommikul hõlmikpuu preparaati.


KUI TEETE SPORTI VÕI FÜÜSILIST TÖÖD. Peab arvestama, et peale suurt füüsilist koormust langeb organismis magneesiumi tase kõige madalama piirini. Ka need inimesed, kes on jõudnud keskikka ja tegelevad mõne spordialaga (ujuvad või jooksevad õhtul) peavad kasutama magneesiumi profülaktilises mõttes, et mitte südant üle koormata.


OSTEOPOROOSIHAIGED. Nemad peavad kasutama magneesiumi pikaajalislt - see soodustab luumassi tugevnemist, sest magneesium juhib kaltsiumi otse luudesse. Magneesium ei lase kaltsiumi ja kaaliumi luudest välja uhtuda ning stimuleerib luumassi taastumisprotsesse.


DIABEEDIHAIGED. Magneesium aktiveerib insuliini.

Magneesium: Fakt, mis suudab tappa

04.08.2016
Magneesium: Fakt, mis suudab tappa

Magneesium võib osutuda ainsaks asjaks, mis võib päästa südameatakist. Nimelt, võib see olla ka põhjuseks kodade virvendusarütmiale.

 

Minnes tagasi aastasse 1990 kirjutas Ameerika Arstide Liidu ajakiri, et üle pooltel hospitaliseeritud patsientidest oli tõsine magneesiumipuudus.

Kahjuks ei olnud see leid tehtud arstide poolt vaid tunnustatud teadlaste uuringute tulemusel.

Kurb tõde kogu loos oli aga see, et  90% arstidest ei tellinud kunagi magneesiumi testi.

Madalamate magneesiumi tasemetega inimestel on kõrgeim risk surra südameataki või arütmia tagajärjel haiglas oleku ajal.

 

Uuringud näitavad, et keskmine toitumine pakub vähem kui kolmandiku vajalikust päevaseset magneesiumivajadusest ja magneesiumipuudus on peamine äkksurma põhjus, isegi ilma teiste kaasuvate meditsiiniliste probleemideta.

 

Ka diabeetikutel on risk surmavateks komplikatsioonideks magneesiumipuuduse korral. Usaldusväärsed meditsiinilised uurimused ütlevad, et 77% diabeetikutest kannatavad magneesiumipuuduse käes.

 

Siin on fakt, mida igaüks PEAB teadma.

 

Ära aktsepteeri, kui sinu magneesiumitase on arsti tellitud vereseerumi testi tulemusel normaalne.

 

Siin ongi trikk!

 

Kui seerumis olev magneesiumi tase on kõrge siis sinu arst oletab, et kõik on korras ning soovitab mitte muretseda.

 

See on 100% ebakorrektne ja võib olla surmav!

 

Miks?

 

Sellepärast, et kui magneesiumi tase südame kudedes langeb, siis keha püüab seda kompenseerida. Seega, seerumis magneesiumi tase läheb üles!

 

Äärmiselt tähtis on teada seda fakti: magneesium seerumis, seda nimetatakse sinu analüüsi vastuselehel magneesium Mg või S-Mg või S,P-Mg (P-tähendab plasmas) - see näitaja võib olla normaalne, kõrge või isegi liiga kõrge. Samal ajal tehes RBC magneesiumi analüüsi  (Red Blood Cell Count), mis on (pange tähele) ca 30x kulukam, võib saada vastuseks nii madala näitaja, et sa võiksid saada kohe südameataki.

 

On midagi veelgi hirmutavamat.

 

Kui rakusisene magneesiumitase on väga madal ja tegemist on arütmia või südameatakiga, siis isegi defibrillaator ei suuda aktiveerida südant uuesti elule.

 

Seega, mõte on üsna selge... mitte kunagi, mitte kunagi, mitte kunagi, ära nõustu diagnoosiga "kõik on korras" kui doktor on tellinud kasutu seerumi analüüsi.

 

Kahjuks, magneesium seerumis analüüs annab teadmatule meedikule kindlustunde, kuid tegelikkuses on nad abitud ja teevad teadmatult kahju patsientidele.

 

Sellise teadmatuse tulemus võib olla patsientide surm või arütmia ohus elamine ebaõige analüüsi tellimise tõttu.


Kui sa tahad olla kindel ja saada teada tegelikku olukorda magneesiumi taseme kohta oma kehas, (kas magneesiumi tase on normaalses vahemikus), siis lase meedikul tellida täpsemat infot andev test, milleks on magneesiumi RBC analüüs.

TELLI MAGNEESIUM SIIT

Allikad: http://www.functionalmedicineuniversity.com/public/882.cfm

17 märki, et sul võib olla magneesiumipuudus

07.07.2016
17 märki, et sul võib olla magneesiumipuudus

Me kõik teame, mis on magneesium, kuid sageli alahindame seda, kui oluline see mineraal kehas tegelikult on. See osaleb rohkem kui 300 ainevahetusprotsessis, mis tähendab, et magneesiumi puudus mõjutab tervist väga laiaulatuslikult. Meie toidus napib sageli magneesiumi ning mitmed toidulisandid imenduvad halvasti ega aita oluliselt olukorda parandada. Millised on märgid, et sul võib olla magneesiumipuudus, ning mida sel juhul ette võtta?

Üks olulisemaid ülesandeid, mida magneesium kehas täidab, on kaltsiumi transport läbi rakumembraanide. Ilma teiste toitainete abita kaltsium meie luukude tugevdama ei pääse. Lisaks magneesiumile on vajalik veel räni, D- ja K-vitamiin. Liigne vaba kaltsium vereringes põhjustab aga pigem kahju kui kasu – seda on seostatud südame-veresoonkonnahaigustega, kuna see ladestub veresoonte seintele, muutes need jäigaks ja raskesti läbipääsetavaks.

 

Mineraalid on sageli olulisemad kui vitamiinid

Magneesium toimib mitmete ensüümide koostises ja põletikuvastastes reaktsioonides. Seetõttu aitab piisav magneesiumihulk kehas ennetada ja leevendada selliseid haigusi nagu artriit ja Alzheimeri tõbi. Lisaks aitab see kõrge vererõhu, diabeedi, hingamisteede probleemide ja paljude muude haiguste puhul.

Mineraalid on sageli olulisemad kui vitamiinid – ilma mineraalideta ei saa vitamiinid imenduda ega moodustuda. Tänu monokultuuride kasvatamisele keskenduvale põllumajandusele, mis sõltub keemilistest väetistest, pestitsiididest ja herbitsiididest, on pinnas magneesiumivaene ning selle tõttu sisaldab ka toit vähem magneesiumi, kui me vajame. Hinnanguliselt on kuni 80% inimestel magneesiumipuudus ja seda ametlike normide põhjal määrates.

 

Magneesiumipuuduse sümptomid

Mõned eksperdid leiavad, et ametlikud normid on liiga madalad ja tegelikult peaks magneesiumi tase kehas ja selle tarbimine toiduga olema palju kõrgem. Magneesiumi taseme määramine veretestidega võib olla keeruline, kuna vereseerumi magneesiumitase ei peegelda tegelikku magneesiumi hulka kehas. Testimise asemel on sageli lihtsam vaadata magneesiumipuuduse sümptomeid. Paljud neist sümptomitest võivad olla põhjustatud millestki muust, aga kui mitu alljärgnevat sümptomit korraga esinevad, siis on suure tõenäosusega selle põhjuseks magneesiumipuudus.

 • kaltsiumipuudus ja selle tagajärjed nagu haprad luud ja kergesti lagunevad hambad
 • südame-veresoonkonna haigused, südame rütmihäired ja pekslemine
 • nõrkus
 • probleemid lihastega – krambid, lihaspinge, lihasevalu
 • treemorid (käte, pea, lõua, jalgade värisemine)
 • iiveldus
 • ärevus, stress ja paanikahood
 • kõrge vererõhk
 • II tüübi diabeet
 • respiratoorsed probleemid
 • pearinglus
 • kurnatus
 • kaaliumipuudus
 • neelamishäired
 • mäluhäired
 • segadusesolek
 • unehäired
 • kõhukinnisus
 • silmade valgustundlikkus ja probleemid valgusetaseme muutusega kohanemisel
 • tundlikkus valjude helide suhtes
 • rahutus ja hüperaktiivsus
 • pidev isu soola, magusa või millegi muu järele, mida täpselt nimetada ei oska

 

Mida magneesiumipuuduse puhul teha?

Nagu kõigi vitamiinide ja mineraalide puhul on kõige parem tarbida magneesiumi toiduga. Magneesiumirohked on mitmed seemned ja pähklid nagu näiteks kõrvitsa-, päevalille ja seesamiseemned, mandlid ja India pähklid. Mõned oad, rohelised lehtköögiviljad ja spinat, nõges, suvikõrvits, nisuidud, erinevad vetikaliigid ja meretaimed ning kakao aitavad ka magneesiumivarusid täiendada.

Terve soolestiku mikrofloora mängib magneesiumi imendumisel rolli, on leitud, et laktobatsillid võivad mõjutada magneesiumi biokättesaadavust, kuna need lõhustavad magneesiumi imendumist piiravaid aineid.

Magneesiumi on peaaegu võimatu üle tarbida. Juhul kui magneesiumi toidulisandit liiga palju võtta, reageerib keha sellele kõhulahtisusega, väljutades üleliigse. Suur osa müüdavaid magneesiumi toidulisandeid ei imendu aga piisavalt hästi, et tagada igapäevast annust, üledoseerimisest rääkimata. Magneesiumoksiid imendub kehas väga halvasti, magneesiumtsitraat ja -kelaat on enamasti tõhusamad. Magneesiumkloriid on naha kaudu omastades väga hea magneesiumiallikas ning imendub vannivette lisades läbi naha, lõõgastades lihaseid ning alandades vererõhku.

- Allikas: Telegram.ee

Miks me oleme magneesiumipuuduses?

05.07.2016
Miks me oleme magneesiumipuuduses?

Märgid magneesiumipuudusest on igal pool - kui sa tead mida märgata. Kahjuks on need  märgid nii uskumatult tavalised, et nad libisevad meist lihtsalt mööda. Ja vaevalt, et keegi oskab märgata, et tervisehäired, mille all me igapäevaselt kannatame, on magneesiumipuuduse sümptomid. Peaaegu iga inimene, kellega sa kokku puutud - eriti need, kellel on tervise probleemid, kuid isegi need, kellel on ainult väiksed kaebused - kannatavad mingil moel selle tähtsa mineraali puuduse all. Sealhulgas ka tõenäoliselt Sina!

 

Mis on Magneesium siis täpsemalt? 

Magneesium on elu.

See on neljas levinuim mineraal organismis väävli kõrval (mis on muuseas sama tähtis).

Magneesium on ka elektrolüüt. "Spordijoogid" (suhkrut täis petuskeemid) väidava, et sisaldavad elektrolüüte, näiteks magneesiumi, kaaliumi ja naatriumi, sest me higistame välja neid olulisi toitained treeningu ajal, ning nende puudus viib probleemideni, mis sportlasi pidevalt vaevavad - lihaste krambid! Aga uskuge - elektrolüüdid (eriti magneesium) teevad palju rohkem kui ainult ravivad ja ennetavad lihaskrampe.

Kõigepealt, elektrolüüdid on need, mis võimaldavad meil olla elavad, „elektri-olendid“. Nad vastutavad kogu elektrilise aktiivsuse (ja seega ka aju elektrijuhtivuse) eest organismis. Ilma elektrolüütideta nagu magneesium, lihased ei tööta, su süda ei löö, ja aju ei saa mingit signaali. Me vajame magneesiumi, et ellu jääda! Niipea, kui meil ei ole seda piisavalt, me hakkame kaotama energiat ja elektrijuhtivust, mis hoiab meid „töös“. Tehniliselt, niipea kui oleme magneesiumi puuduses, hakkame me aeglaselt surema, üha rohkem valusid ja vaevusi iga päevaga, enesetunne halveneb aasta aasta järel. Seda ei ole võimalik üle dramatiseerida -märke magneesiumipuudusest on igal pool, kui sa lihtsalt tahad märgata.

Magneesium on vajalik rohkem kui 300 kehareaktsiooniks (ensümaatilised protsessid), närviimpulsside ülekandeks, temperatuuri regulatsiooniks, toksiinide eemaldamiseks maksast,  luude ja hammaste moodustumiseks. Kuid magneesium näitab oma tõelist võimu südame-veresoonkonna tervises. Sihtasutus „Weston A. Price“ kirjutab: "Magneesium üksi võib täita ka paljusid tavaliste südameravimite ülesandeid: magneesium takistab vere hüübimist (nagu aspiriin), vedeldab verd (nagu Coumadin), blokeerib kaltsiumi omastamist (nagu kaltsiumikanalit blokeerivad ravimid - näiteks Procardia) ja lõõgastab veresooni (nagu ACE inhibiitorid - näiteks Vasotec) (Pelton, 2001). "

 

Peaaegu IGAÜHEL on märke magneesiumipuudusest kuid me ei märka seda…

Need on järgnevad sümptomid:

 • Kõhukinnisus
 • Kõrge vererõhk (hüpertensioon)
 • Ärevus
 • Depressioon
 • Unetus
 • Käitumishäireid
 • Letargia
 • Mäluhäired / mõtlemine
 • Krambid
 • Väsimus
 • Unehäired
 • Valu
 • Lihaskrambid
 • Krooniline seljavalu
 • Peavalud
 • Migreen
 • Lihasvalu
 • Tendiniit
 • Viha
 • Agressiivsus
 • ADHD - Hüperaktiivsus tähelepanu puudulikkusega
 • Mõistuse hägusus
 • Pinge
 • Ärevushäired nagu obsessiiv-kompulsiivne häire

Pingeseisundid ja stress võivad olla tingitud magneesiumi puudusest. Kui te ei saa lõõgastuda või te ei suuda lõpetada - tõenäoliselt magneesium! Enamik inimesi, kellel on krooniline haigus või probleem, on saanud palju kasu magneesiumi kuurist kas toidulisandina, magneesiumkloriidi vannide või magneesiumiõli kasutamisest. Seda seetõttu, et krooniline haigus = stress ja stress kahandab magneesiumi varusid kehas kiiresti. Järgnevad seisundid viitavad tõenäoliselt magneesiumi vaegusele:

 • Kroonilise väsimuse sündroom
 • Neerupealiste väsimus
 • Fibromüalgia
 • Südamehaigused
 • Kodade virvendus
 • Südamepekslemine
 • Osteoporoos (jah, magneesium on tähtsam kui kaltsiumi luude tervises!)
 • Diabeet
 • Äkksurm südame paispuudulikkusega patsientidel
 • Neerukivid

 

"Magneesiumipuuduse sündroom võib olla ka tagajärjeks patsientidel, kellel on diagnoositud depressioon, epilepsia, suhkurtõbi, treemor, parkinsonismi, rütmihäireid, vereringe häired (insult, südameinfarkt, arterioskleroos), hüpertensioon, migreen, kobarpeavalu, krambid, neuro-vegetatiivse häired, kõhuvalu, osteoporoos, astma, stress, sõltuvuse häired, kohin kõrvus, ataksia, segadus, preeklampsia, nõrkus."

 – Journal of the American College of Nutrition

 

Isud? 

On sul isu shokolaadi järele? Miks, kui inimesed on stressis, nad tahavad šokolaadi? Shokolaadis on üks kõrgemaid magneesiumisisaldusi (kakao sisalduse tõttu).

Magneesiumiga on seotud nii paljud tervisehäired et dr Carolyn Dean on pühendanud kogu raamatu arutamaks, kuidas ta on ravinud tuhandeid patsiente erinevatest haigustest magneesiumiga kui esmatähtsa komponendiga. Tutvu 50 Uuringuga mis näitavad, et magneesiumipuudus tapab meid.

 

Miks ei leia arstid analüüsidest magneesiumi puudust? 

Kahjuks ei ole peavoolu meditsiin üles ärganud paljude uuringute peale, mis on tehtud magneesiumi vaegusest.

Üks põhjus, miks Lääne meditsiin on nii ükskõikne magneesiumi suhtes, on see, kuidas nad seda testivad: vereproovist.

Vereanalüüsid ei anna mingit infot magneesiumist ... miks? Kuna keha kontrollib vere magneesiumi väga tihedalt. Kui magneesiumi sisaldus veres langeb natukenegi, sa juba lähened südamelihase infarktile. Ning selle takistamiseks keha röövib kõigist tema rakkudest, kudedest ja luudest magneesiumi, et hoida taset veres konstantsena. Kui te teete vereanalüüsi magneesiumist, siis rakud võivad olla täiesti tühjad, kuid teie tasemed veres on jäänud samaks.

Veelgi hullem ongi see, et enamus magneesiumist ei ole isegi sinu veres. 99% magneesiumist on kehas salvestatud rakkudesse, mis saavad röövitud, samal ajal kui vaid 1% keha kogu magneesiumist on veres. Need testid on täielik ajaraiskamine, ja kahjuks nad ei õpeta arstidele seda reaalsust.

"Magneesiumi vereseerumi proov on tegelikult hullem kui ebaefektiivne, sest testi tulemus, mis on normi piires annab vale turvatunde mineraali staatuse kohta organismis. See seletab ka, miks arstid ei tunne magneesiumi defitsiiti ärat; nad arvavad,et vereseerumi magneesiumi tase on täpne mõõt kogu magneesiumi kohta kehas. "- Dr. Carolyn Dean, Magnesium Miracle.

 

Miks Me Oleme Magneesiumipuuduses? 

Siin on lühike versioon: Number üks, me oleme mürgitatud meie toidu kaudu. Number kaks, me elame stressis. Stressihormooni tootmine nõuab kõrget magneesiumi taset ja stressirohked kogemused põhjustavad magneesiumi varude kahanemise. Number kolm, me sööme rohkem suhkrut kui kunagi varem. Iga molekul suhkrut, mida me tarbime, vajab meie kehas 54 molekuli magneesiumi, et seda töödelda. Neljandaks, madal tase mullas ja kaasaegne intensiivpõllumajandus kahandavad magneesiumivarusid. Ja lõpuks, magneesiumi kahandavad paljud ravimid ja östrogeeni ühendid nagu suukaudsete rasestumisvastased vahendid, antibiootikumid, kortisoon, prednisoon ja vererõhuravimid ("Drug-induced nutrient depletion handbook " Pelton, 2001). Diureetikumid kohvis ja tees (kofeiin) võivad ka tõsta magneesiumi eritumise taset. Ja muide - fluoriid konkureerib imendumise poolest magneesiumiga!

Tänapäeval on peaaegu kõik magneesiumi puuduses – testimine ei olegi enamasti vajalik. Rafineeritud/töödeldud toidud on tühjad mineraalidest, vitamiinidest ja kiudainetest. Need on anti-toitainete toidud, sest nad tegelikult varastavad magneesiumi et metaboliseeruda. Kui neid tarbitakse, siis nad nõuavad, et me täiendame end magneesiumiga vastasel juhul jõuame välja tõsisele magneesiumipuudusele. Nagu juba öeldud, suhkur on kõige hullem kurjategija. Iga molekuli suhkru kohta kulub üle 50 korra rohkem magneesiumi.

Kui saad siiski süüa tervislikku toitu? Töödeldud tooted ei ole ainult toiduained, milles on puudu magneesiumi. Magneesium on kahanenud pinnases, vähendades niimodi toidu kaudu omastamist kogu menüüs, samal ajal kui meie vajadus magneesiumi järele on kasvanud, kuna peame hakkama saama kõrge mürgitasemega meie igapäevaelus (õhk, vesi, plast, kemikaalid, nimekiri jätkub!). Pinnas on kaotanud magneesiumi pestitsiidide pärast, mida pihustatakse kõikjal tavapäraselt kasvatatud taimedele ja kogu maailma reostuse tõttu, mis mõjutab isegi puhtamaid põlde. Pestitsiidid tapavad ka neid kasulikke baktereid/seeni, mis on vajalikud selleks, et taimed saaksid muuta mulla toitained taimetoitaineteks, mis on kasutatavad inimestel.

Magneesiumkloriid.ee

Toitumisspetsialist magneesiumi olulisusest

01.07.2016
Toitumisspetsialist magneesiumi olulisusest

Intervjuu Carolyn Dean'iga, kes on spetsialiseerunud neuropatoloogiale, olles ühtlasi ravimtaimede ja nõelravi ning tervisliku toitumise asjatundja. Dean on kirjutanud või olnud kaasautoriks üle 30 raamatule, aidates paremini mõista erinevaid terviseprobleeme. Selles intervjuus keskendub ta peamiselt oma raamatule“Magnesium Miracle” (Magneesiumi ime).

 

Magneesiumi kasulikkus ja funktsioonid organismis

Dean rõhutab, et magneesiumi kõiki toimeid inimese organismis on peaaegu võimatu üles lugeda, kuid see on vajalik ligi 1300 erinevaks ensüümireaktsiooniks. See tähendab, et ühest etapist teise jõudmiseks on vaja magneesiumi, vastasel korral protsess aeglustub. Magneesium aktiveerib rakkudes adenosiintrifosfaadi (ATP), mis on oluline energiaallikas, ja kui tunneme end väsinuna, siis saame sellest võitu just magneesiumiga.

Magneesiumil on väga oluline roll ka valkude valmistamisel. Samuti aitab see tasakaalustada kolesterooli, veresuhkrut, aitab närvisüsteemil funktsioneerida ja lõõgastab lihaseid. Viimane on tähtis just naistele, kellel tekivad liigselt kaltsiumi tarbides lihaspingeid ning suureneb südamehaiguste, neerukivide ja veresoonte lupjumise risk.

 

Magneesiumi puudujäägi sümptomid

Magneesiumi puudujääk kehas tekitab selliseid sümptomeid nagu peavalu, migreen, lihaskrambid ja tikid, kõrvetisi maos, kõhukinnisust, liigesevalu, tundetust ja paralüüse, unehäireid, väsimust, depressiooni, diabeeti, südameatakki, põletikke ja neerukive. Kui inimesel on magneesiumipuudus, paneb arst tihti paraku valediagnoosi, sest üldjuhul ei õpetata meditsiinikoolides kuigi põhjalikult toitumist. Sellest tulenevalt kirjutatakse väsimuse korral välja antidepressante ning kõrvetiste ja ärevuse jaoks muid ravimeid.

Magneesium aitab kehast raskemetalle välja viia. Samuti sobib see südame rütmihäirete ja kõrge vererõhu raviks, sest lõõgastab veresoonte seinu. Seetõttu soovitatakse seda rasedatele, kellel on lihaskrambid, kõrge vererõhk ja peavalud.

Mitmed ravimid takistavad mürkainete eemaldamist kehast, kuid magneesium hoopis soodustab maksa mürkainetest vabanemist. Deani sõnul kurdavad paljud inimesed pärast operatsiooni pikaajalist jõuetust, sest nende magneesiumi tase on nullilähedane ja nad ei taastu loomupäraselt.

 

Magneesiumi kogused taastumiseks

Kogused olenevad puudujäägi sümptomitest ja igale inimesele tuleks määrata magneesiumit eraldi. Mõnel tekitavad suuremad kogused magneesiumipulbrit ja -tablette kõhulahtisust, kuid see on pigem positiivne, sest nii ei ole võimalik üledoosi saada. Soovitatav on teha magneesiumi RBC (punaste vereliblede) test, mille testreid saab osta internetist, kuid magneesiumitaseme optimaalse tulemuse saavutamiseks tuleb teha laboratoorne analüüs. Keskmised RBC-testi näidud on 4,2–6,8 milligrammi detsiliitri kohta, kuid soovitud tulemus peaks olema 6–6,5 mg/dl.

 

Tarbitava magneesiumi variandid

Enim levinud müüdav magneesiumiühend on magneesiumoksiid, mis on organismis raskesti omastatav – ainult 4% imenduv ja ülejäänud viiakse kehast välja. Kergemalt imenduvat magneesiumtsitraati on võimalik tarbida tablettide ja joogivette lisatava pulbrina. Teised võimalused magneesiumi saamiseks on magneesiumsoola (magneesiumkloriid) vann või magneesiumiõli nahale määrimine – need on ka head moodused lastele, kes ei soovi pulbreid ega tablette.

Miks omastada magneesiumi nahapinna kaudu?

01.07.2016
Miks omastada magneesiumi nahapinna kaudu?

Enamus meist on tuttavad suu kaudu võetavate tablettide, toidulisandite ja ravimitega. Samuti on aga kasutusel mitmeid nahapinna kaudu omastuvaid ravimeid (mis naha kaudu organismi imenduvad). Populaarsed näited on nikotiiniplaastrid, hormoonplaastrid jne. Naha kaudu imendumisel on mitmeid eeliseid:

 

✓ toimeaine viimine otse valutavale kohale


✓ kiirem sisenemine vereringesse


✓ seedesüsteemi vahelejätmine (milles muidu väheneks toime ensüümide ja happe tõttu)


✓ suurem omastatavus ja biosaadavus

 

Tavaline on ka suukaudsel magneesiumi tarvitamisel kõrvaltoimena kaasnev kõhulahtisus, mis takistab piisava magneesiumitaseme saavutamist organismis.


On teada, et tegelikult imendub suukaudsel magneesiumi tarbimisel mitte rohkem kui 30% tabletis/kapslis sisalduvast magneesiumist. Enamuse suukaudsete toodete puhul on omastumine aga vähem kui 10%, magneesiumoksiidi põhistel preparaatidel aga ainul kuni 4%...

 

TOOTE JUURDE

 

Pilootuuring nahakaudse magneesiumiteraapia kohta: http://www.cnelm.com/NutritionPractitioner/Issues/Issue_11_1/Articles/7%20Transdermal%20Mg%20revised2.pdf

Magneesium – kõige olulisem mineraalaine inimese kehas

29.06.2016
Magneesium – kõige olulisem mineraalaine inimese kehas

Vana-Kreeka linna Magneesia järgi nime saanud keemilise elemendi vastu tunnevad suurt huvi nii toitumisteadus, füsioloogia kui ka kliiniline meditsiin. Magneesium võib olla kõige olulisem mineraalaine inimese kehas ja selle puudumine võib olla paljude terviseprobleemide põhjuseks. Tänapäeval vaevlebki suur osa inimesi magneesiumipuuduse käes.

Inimene võiks saada iga päev 500–700 mg magneesiumi päevas, kuid tänapäevase toitumise juures võib see number olla mitu korda väiksem. Tavapärasest rohkem magneesiumi vajavad rasedad ja imetavad naised, kiire kasvu eas lapsed, eakad inimesed ja tippsportlased.

Üle maailma on täheldatud magneesiumi vähenemist pinnases ja seetõttu ka taimedes. Inimesed söövad tänapäeval mitu korda rohkem toitu kui aastasadu tagasi, aga ometi vaevlevad toitainete puuduses.

 

Magneesiumi ülesanded kehas

Magneesiumil on kehas väga palju ülesandeid. See on osaline ATP tootmises rakkudes, mis on keha energiaallikas; see on oluline lihaste ja närvirakkude töös ning eelkõige lõõgastumise protsessis. Kaltsium ja magneesium vastutavad lihases vastandlike protsesside eest – kaltsium on oluline lihase kontraktsioonil ja magneesium lihase lõõgastumisel. Kui kehas on kaltsiumi ja magneesiumi tasakaal paigast ära kaltsiumi kasuks, siis tekivad kergesti lihaskrambid.

Samuti on magneesiumil oluline roll kaltsiumi ainevahetuses kehas. Magneesium on oluline keha puhastamisel mürkidest. Magneesiumi on vaja südamelihaste tööks ja vereringe reguleerimiseks ning süsivesikute ainevahetuse mõjutamiseks ja aminohapete aktiveerimiseks. Inimese kehas on üle 300 ensümaatilise süsteemi, mis vajavad toimimiseks piisavat magneesiumi.

 

Magneesiumi puudujääk

Arvatakse, et tänapäevase toitumise juures on 80% inimestest magneesiumi puudus. Kindlasti on tugev magneesiumi puudus kroonilistel alkohoolikutel, diabeetikutel, maksatsirroosi, ateroskleroosi, neeruhaiguste ja kroonilise kõhulahtisusega inimestel ning pikaajalisel oksendamisel või suhkrurikaste toitude kestval liigtarbimisel.

On palju ravimeid, mis vähendavad keha magneesiumivarusid. Pooled antibiootikumidest sisaldavad fluoriidimolekuli ning see blokeerib rakutasandil magneesiumi tööd. Magneesiumipuudust on laboratoorsete testide abil raske määrata, kuna organism hoiab vere magneesiumisisaldust võimalikult stabiilsena, et tagada südamelihase normaalne töö.

Magneesiumi puudujääk kehas põhjustab lihaskrampe ja -nõrkust, osteoporoosi, koordinatsioonihäireid, ärevust, südame rütmihäireid, migreeni, unehäireid, depressiooni, närvilisusehoogusid ja kroonilist väsimust. On leitud, et magneesium võib leevendada selliseid probleeme nagu mäluhäired, lapseea hüperaktiivsus, söögisuga seotud häired ja kõrge vererõhk.

 

Magneesiumi allikad

Toidus või toidulisanditega tarbitava magneesiumi ja kaltsiumi suhe võiks olla 3 : 1 või 4 : 1 magneesiumi kasuks. Toidu magneesiumisisaldus oleneb suurel määral sellest, kus on see kasvanud ja milline on olnud pinnase magneesiumisisaldus. Magneesiumi ei ole sisuliselt võimalik üle tarbida ja liiga suur doos annab kõhtu lahtistava efekti, erinevalt kaltsiumist, mille üledoseerimine põhjustab kõhukinnisust ja kaltsifikatsioonide tekkimist kehas.

Uuringud on näidanud, et kaltsiumi toidulisandeid tarbivatel naistel võib olla suurenenud südamehaiguste risk, kuna üleliigne kaltsium ei välju kehast, vaid ladestub veresoonte seintel.

Väga head magneesiumi allikad on erinevad vetikaliigid ja meretaimed, nisuidud, mandlid, erinevad pähklid ja seemned ning kakao. Magneesiumi on ka võimalik saada võttes magneesiumkloriidi vanne – selliselt imendub magneesium hästi läbi naha, lõõgastades lihaseid ning alandades vererõhku. Magneesiumi toidulisandite puhul on väga oluline, millises ühendis magneesium on. Magneesiumoksiid toidulisandina imendub kehas väga halvasti, paremaid tulemusi annavad magneesiumtsitraat ja -kelaat.

 

Allikad: Telegram.ee