magneesiumkloriid.ee

toode(t) - 0,00

Liiga vähe magneesiumi sinu toidus võib avaldada drastilist mõju sinu kehale:

Kaubamärgid

 

09.02.2017
Liiga vähe magneesiumi sinu toidus võib avaldada drastilist mõju sinu kehale:

 

 

Siin on mõned hoiatusmärgid:

 

Magneesium on väga oluline mineraal, mille kogust tuleb jälgida toitumise juures. Ometi ei räägita sellest nii tavaliselt nagu näiteks rauast ja kaltsiumist. Sellepärast ei pruugi me alati mõista, et magneesiumi tase on äärmiselt oluline südame, aju ja lihaste funktsiooni normaalseks toimimiseks.

Magneesium on elulise tähtsusega - ilma selleta keha ei toodaks energiat, meie lihased oleksid püsivalt kokkutõmbunud seisundis ja keha ei saaks reguleerida kolesterooli tootmist ja selle taset veres. Magneesium on vajalik luude tervise seisukohalt koos räni ja vitamiinidega D ja K.

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel on 75% elanikest magneesiumipuuduses ja see on tõsine probleem üle maailma. Toitainevaesete muldade, kiirete ja stressirohkete eluviiside ning halbade toitumisharjumuste tõttu ei saa me igapäevaselt piisavalt magneesiumi.

Ohu märgid, et sa ei tarbi piisavalt magneesiumi:

 

1. Lihaskrambid ja tõmblused

Esimese ja peamise asjana peab välja tooma, et tänu magneesiumile lihased üldse funktsioneerivad. Ilma magneesiumita oleks sinu keha pidevas krambi-seisundis ja lihased ei oleks võimelised lõdvestuma. Magneesiumi puudus põhjustab näolihaste tõmblusi, lihaskrampe ja öiseid jalalihaste tõmblusi.

 

2. Depressioon

Madala magneesiumitaseme ja depressiooni vahel on tugev seos ja üle sajandi on vaimsete häirete ravimisel kasutatud magneesiumi. Horvaatia psühhiaatria kliinikus tehtud hiljutine uurimus näitas, et paljudel enesetapukatse sooritanud patsientidel oli mõõdetud väga madal magneesiumi tase kehas. Lisaks headele tulemustele ravis, ei tekita magneesium ka negatiivseid kõrvaltoimeid võrreldes vastavate keemiliste ravimitega.

 

3. Südametalitluse häired

Kuna magneesium mõjutab otseselt lihaseid, siis madal magneesiumitase mõjutab ka tugevalt südamelihase tööd ja võib põhjustada arütmiat. See tähendab, et süda ei tööta korrapäraselt ja võivad esineda rütmihäired, lisaks infarkt ja insult.

 

4. Neerukivid

Kuigi mõned teadlased väidavad, et neerukivid on tingitud kaltsiumi üleküllusest, siis teised usuvad, et see on tingitud magneesiumi puudusest. Magneesium ennetab neerukivide teket hoides ära kaltsiumi sidumist oksalaatidega.