magneesiumkloriid.ee

toode(t) - 0,00

20+ haigust ja sümptomit, mida saab ära hoida magneesiumiga

Kaubamärgid

 

16.08.2017
20+ haigust ja sümptomit, mida saab ära hoida magneesiumiga

Ärevus ja paanikahood - Magneesium (Mg) hoiab neerupealiste stressihormoone kontrolli all.

Astma. Nii histamiini tootmine kui ka bronhide spasmid suurenevad Mg defitsiidiga.

Verehüübed - Mg’l on oluline roll verehüüvete vältimisel ja vere säilitamisel vedelana, nagu aspiriinil, kuid ilma kõrvaltoimeta.

Soolehaigus - Mg puudus aeglustab seedimist ja ainevahetust, põhjustades kõhukinnisust, mis võib põhjustada toitainete toksilisust ja imendumishäireid.

Tsüstiit - Kusepõie spasmid sagenevad Mg puuduse tõttu.

Depressioon - serotoniin, mis tõstab meeleolu, sõltub Mg-st. Mg-puudulik aju on samuti vastuvõtlikum allergeenidele, võõrkehadele, mis võivad põhjustada psüühikahäiretega sarnaseid sümptomeid.

Detoksikatsioon - Mg on mürgiste ainete ja raskmetallide, nagu alumiiniumi ja plii eemaldamiseks otsustava tähtsusega.

Diabeet - Mg suurendab insuliini sekretsiooni, soodustab suhkru ainevahetust. Ilma magneesiumita ei suuda insuliin glükoosi rakkudesse transportida.

Väsimus - Mg puudulikud patsiendid kogevad üldiselt väsimust, kuna kümned ensüümsüsteemid ei toimi. Üks varasemaid Mg puuduse sümptomeid ongi sageli väsimus.

Südamehaigused - Mg puudus on südamehaigusega inimestel tavaline. Mg manustatakse haiglates ägeda müokardi infarkti ja südame rütmihäirete raviks. Nagu iga teine lihas, nõuab südame lihas magneesiumi. Mg kasutatakse ka stenokardia või valu korral rinnus.

Hüpertensioon - ebapiisava Mg taseme korral tekib veresoonte spasm ja kõrge kolesteroolitase, mis mõlemad põhjustavad vererõhu probleeme.

Hüpoglükeemia-Mg hoiab insuliini kontrolli alla; ilma Mg-ta leiavad aset madala veresuhkru taseme seisundid.

Unetus - melatoniini tootmine unerežiimil on häiritud ilma piisava Mg-ta.

Neeruhaigused - Mg defitsiit aitab kaasa aterosklerootilisele neerupuudulikkusele. Mg defitsiit tekitab neerutransplantaadiga patsientidel ebanormaalseid lipiidide tasemeid ja raskendab veresuhkru taseme kontrollimist.

Maksa haigus, mis põhjustab maksapuudulikkust - Mg defitsiit on tavaline maksa siirdamisel.

Migreen- ja serotoniinisisaldus on Mg-sõltuv. Serotoniini puudus võib põhjustada migreeni, peavalu ja depressiooni.

Lihas-skeleti seisundid - Fibrosiit, fibromüalgia, lihasspasmid, silmavigastused, krambid ja krooniline kaela ja seljavalu võivad olla põhjustatud Mg puudusest ja neid saab leevendada/ravida Mg tarbimisega.

Närviprobleemid - Mg leevendab kogu keha perifeerseid närvide häireid, nagu migreen, lihaste kontraktsioonid, seedetrakti krambid, jalalaba ja küünarvarre lihaste krambid. Mg-i kasutatakse ka vertiigo ja segasuse ning kesknärvisümptomite raviks.

Sünnitusabi ja günekoloogia - Mg hoiab ära premenstruaalse sündroomi; Hoiab ära düsmenorröa (menstruatsiooniga seotud krambid ja valu); On viljatuse ravis oluline; leevendab enneaegseid kokkutõmbeid ja preeklampsiat raseduse ajal. Mg peaks olema rasedate toidus oluline lisand.

Osteoporoos - Oluline on kaltsiumi kasutamine koos D-vitamiiniga ja magneesiumiga, et suurendada kaltsiumi imendumist. Ilma tasakaalustava Mg-ta põhjustab see täiendavat Mg-puudust, mis viib hoopis luuhõrenemiseni.

Raynaud’i sündroom - Mg aitab lõõgastada spastilisi veresooni, mis põhjustavad sõrmede valu ja tuimust.

Hammaste lagunemine - Mg defitsiit põhjustab süljes fosfori ja kaltsiumi ebatervislikku tasakaalu, mis kahjustab hambaid.